نیما عالمیان تنها نماینده تنیس روی میز ایران در المپیک توکیو

به گزارش ایرنا، فدراسیون جهانی تنیس روی‌میز ( ITTF ) لیست نهایی شرکت کنندگان در المپیک توکیو را منتشر کرد و در نهایت در بخش مردان ۶۵ بازیکن و در بخش زنان ۷۰ بازیکن جواز حضور در رقابت های انفرادی این مسابقات را بدست آوردند .

در رقابت های انفرادی که قرار بود ۷۰ بازیکن حضور پیدا کنند در بخش مردات ۶۵ بازیکن مجوز گرفتند و سهمیه ۵ بازیکن دیگر که بایستی از رنکینگ جهانی وارد المپیک می شدند به میکس دوبل اختصاص یافت تا نوشاد عالمیان نماینده کشورمان نتواند سهمیه مسابقات المپیک را کسب کند .

نوشاد با شانس یازدهم در رنکینگ المپیک در صورتی که ۵ سهمیه دیگر مثل بانوان به رنکینگ جهانی اختصاص داده می شد جواز حضور در المپیک توکیو را بدست می آورد و این چنین نشد و ۶ بازیکن از رنکینگ به رقابت های المپیک راه پیدا کردند .

نیما عالمیان که روز ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹ با قهرمانی در آسیای میانه موفق به کسب سهمیه المپیک شده بود تنها نماینده کشورمان در مسابقات انفرادی توکیو خواهد بود .

در رقابت های انفرادی مردان ، اروپا با ۲۸ بازیکن از ۱۹ کشور بیشتر ورزشکار را بین قاره ها دارد و آسیا نیز با ۱۷ بازیکن از ۱۱ کشور در رده دوم قرار دارد . ۲۰ سهمیه مسابقات انفرادی نیز بین قاره های دیگر تقسیم شده است . در بخش مردان وایلد کارت به بازیکنی از کشور توگو رسید .

در بخش زنان اما شرایط متفاوت شد و هر ۷۰ سهمیه انفرادی به بازیکنان اختصاص یافت . در مسابقات انفرادی زنان ، قاره اروپا با ۳۰ بازیکن از ۱۹ کشور همانند مردان در جایگاه نخست است و آسیا با ۲۱ بازیکن از ۱۲ کشور در رتبه دوم ایستاد . ۱۹ سهمیه باقی مانده به دیگر قاره ها اختصاص یافت . در بخش زنان وایلد کارت به ورزشکاری از کشور گویانا داده شد .

در مسابقات تیمی المپیک نیز ۱۶ تیم حضور دارند که سهم اروپا ۷ تیم و آسیا ۵ تیم است .

در رقابت های میکس نیز ۱۶ تیم از ۱۶ کشور جهان حضور دارند که قاره های اروپا و آسیا هر کدام شش سهمیه کسب کردند .

پرتال سی بی

درباره ی hjgyik528659

مطلب پیشنهادی

«ثریا آقایی» رویای دختران بدمینتون را به واقعیت تبدیل کرد

«علی موذن» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تصریح کرد: ثریا آقایی …